Historie 23. ročník

3. - 15. července 1982

Ceny

Velká cena
Mexiko v plamenech – Rudé zvony / Campanas rojas
Režie: Sergej Bondarčuk
Mexiko/Sovětský svaz

Velká zvláštní cena a Cena Růže z Lidic
Varování / Predupreždenieto
Režie: Juan Antonio Bardem
Bulharsko/Sovětský svaz

Velká zvláštní cena
Pomocník
Režie: Zoroslav Záhon
Československo

Tři Hlavní ceny
Cirkus Casablanca / Circus Casablanca
Režie: Erik Clausen
Dánsko

Vzhůru do boje! / Allons z‘enfants
Režie: Yves Boisset
Francie

Vzestup / Áróhan
Režie: Šjám Benegal
Indie

Cena za herecký výkon
herecký soubor filmu Lidé na močálu /Ljudi na bolotě
Režie: Viktor Turov
Sovětský svaz

Ceny za mužské herecké výkony
Henry Fonda
ve filmu Na Zlatém jezeře / On Golden Pond
Režie: Mark Rydell
USA

Donald Sutherland
ve filmu Překročit práh / Threshold
Režie: Richard Pearce
Kanada

Dvě Zvláštní ceny poroty
Krvavá svatba / Bodas de sangre
Režie: Carlos Saura
Španělsko

Konečná stanice
Režie: Jaroslav Balík
Československo

Čtyři Ceny soutěže prvních děl tvůrců všech světadílů
Žák Gerber / Der Schüler Gerber
Režie: Wolfgang Glück
Rakousko

Rozloučení / Avskedet
Režie: Tuija-Maija Niskanen
Švédsko

Dneska přišel nový kluk
Režie: Vladimír Drha
Československo

Portrét umělcovy ženy / Portret ženy chudožnika
Režie: Alexandr Pankratov
Sovětský svaz

Dvě Zvláštní ceny poroty soutěže prvních děl tvůrců všech světadílů
Různá fakta / Ichadat mutánawiját
Režie: Badredín Butmen, Dehman Uzíd, Hadí el-Guelál
Alžírsko

Sousedé / Vecinos
Režie: Alberto Bermejo
Španělsko

Tři Diplomy poroty soutěže prvních děl tvůrců všech světadílů
Ramses a sny / Ramses ja unet
Režie: Heikki Partanen
Finsko

Smrt v mycí lince / Der Tod in der Waschstrasse
Režie: Friedemann Schulz
SRN

Vabank / Vabank
Režie: Juliusz Machulski
Polsko

Cena Svazu československých dramatických umělců
Rudý prah / Polvo rojo
Režie: Jesús Rodrígues Días
Kuba

Cena časopisu Otázky míru a socialismu
Amok! / Amok!
Režie: Suhejl Ben Barka
Maroko/Guinea, Senegal

Zrozeni ze smrti / Geboren aus dem Tod
Režie: Monica Maurer
SRN/Organizace pro osvobození Palestiny

Čestné uznání poroty časopisu Otázky míru a socialismu
Povstáni / Der Aufstand
Režie: Peter Lilienthal
SRN/Kostarika

Cena FIPRESCI
Amok!

Dneska přišel nový kluk

Cena CIDALC
Krvavá svatba

Malíř Stefan Luchian / Pictor Luchian
Režie: Nicolae Mărgineanu
Rumunsko

Cena FICC
Oblast vichřic / Vung gio xoáy
Režie: Hông Sên
Vietnamská socialistická republika

Doporučení FICC
Dneska přišel nový kluk

Bílá růže / Die weisse Rose
Režie: Michael Verhoeven
SRN

Cena UNIATEC
Překročit práh

Smím to říkat Petruško? / Darf ich Petruschka zu dir sagen?
Režie: Karl-Heinz Heymann
NDR

Cena Rudého práva
Rudý prach

Cena Ústřední rady odborů
Oblast vichřic

Cena ústředního výboru Socialistického svazu mládeže
Vabank

Cena Svazu československo-sovětského přátelství
Muži bez žen / Mužčiny bez ženščin
Režie: Algimantas Vidugiris
Sovětský svaz

Cena Svazu protifašistických bojovníků
Bílá růže

Cena Svaz československých skladatelů
Mutáví a Bahíja / Mutáví wa Bahíja
Režie: Sahíb Haddád
Irák



Režie:

Cena předsedy festivalového výboru
Tajemství Buenos Aires / De la misteriosa Buenos Aires…
Režie: Alberto Fischerman, Ricardo Wulicher, Oscar Barney Finn
Argentina

Diplomy festivalového výboru
Eidžanaika / Eijanaika
Režie: Šóhei Imamura
Japonsko

13. červenec / 13. jul
Režie: Radomir Šaranović
Jugoslávie

Diplomy generálního ředitele festivalu
herečka a režisérka Ingrid Thulin (Švédsko)

Vyvrhel / Útlaginn
Režie: Ágúst Guðmundsson
Island

Hlavní porota

  • A. M. Brousil, prezident poroty (Československo), filmový diplomat a pedagog
  • Dušan Roll (Československo), kulturní pracovník
  • Vladimir Baskakov (Sovětský svaz), filmový teoretik
  • Suhejl Ben Barka (Maroko), režisér
  • Judit Halász (Maďarsko), herečka
  • Sejed Hasan Imám (Bangladéš), režisér a herec
  • Guilleromo Munguia (Kostarika), režisér
  • režisér Jerzy Passendorfer (Polsko), režisér
YouTube

Festival na síti: Instagram Youtube Twitter Facebook

© 2020 FILM SERVIS FESTIVAL KARLOVY VARY, a.s. festival@kviff.com +420 221 411 011 Všechny kontakty

Seznam zapojených kinSeznam zapojených kin PartneřiPartneři
ProgramProgram Obecné informace Obecné informace
HistorieHistorie GalerieGalerie
Festivalový deníkFestivalový deník
HistorieHistorie KontaktyKontakty
Archív filmůArchív filmů KVIFF TalksKVIFF Talks
Industry Days 5.7 - 8.7.Industry Days 5.7 - 8.7. KontaktyKontakty
VideogalerieVideogalerie GalerieGalerie
KontaktyKontakty
HistorieHistorie Průvodce festivalemPrůvodce festivalem